Czas trwania studiów:
3 lata (6 semestrów)
Liczba specjalności
do wyboru: 2
Tryb studiów: niestacjonarne
Rejestracja:
tylko 5 minut!
Logistyka w Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gdańskim to kierunek studiów stanowiący wyodrębnioną część jednego obszaru kształcenia - nauk o zarządzaniu i jakości, realizowany w uczelni w sposób określony przez program kształcenia, w formie studiów niestacjonarnych, na studiach pierwszego stopnia. Studia mają charakter praktyczny, co oznacza, że kształcenie odbywa się z uwzględnieniem takich modułów zajęć, form i metod kształcenia, które służą zdobywaniu przez studenta wiedzy teoretycznej oraz nabywaniu przez niego umiejętności i kompetencji praktycznych w toku całego kształcenia. Taka koncepcja kształcenia jest zgodna z misją i strategią rozwoju uczelni oraz wpisuje się w cele określone w strategii jednostki oraz w politykę zapewnienia jakości kształcenia.
Koncepcja kształcenia na kierunku logistyka jest zgodna z potrzebami otoczenia społeczno-gospodarczego oraz lokalnego rynku pracy. Studia są ściśle powiązane ze współpracą z lokalnymi przedsiębiorstwami. Współpraca ta jest cechą wyróżniającą PSW. Kociewie jest znaczącym ośrodkiem średniej wielkości, w którym funkcjonują małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również duże zakłady produkcyjne, np. Polpharma S.A. Przedstawiciele tych podmiotów wchodzą w skład Rady Interesariuszy PSW, która opiniuje wszelkie zmiany w zakresie kształcenia wskazując uwagi dotyczące doskonalenia programu oraz potwierdzania efektów uczenia się. Partnerzy PSW sugerują także najważniejsze potrzeby płynące ze strony rynku pracy. W ich siedzibach odbywają się ćwiczenia praktyczne, ich przedstawiciele uczestniczą również w organizowanych przez Uczelnię spotkaniach i warsztatach oraz w projektowaniu funkcjonujących na uczelni działań i rozwiązań. Koncepcja kształcenia na kierunku logistyka, zgodnie z misją Uczelni, kształci przede wszystkim na potrzeby regionu i kraju specjalistów przygotowanych do współuczestniczenia w rozwoju cywilizacyjnym społeczeństwa i zawodowego środowiska pracy logistyków, zapewniając przy tym kadrę akademicką posiadającą znaczący dorobek naukowy w dyscyplinach nauki o zarządzaniu i jakości, jak i z uwagi na praktyczny profil kierunku część kadry z doświadczeniem zawodowym w zakresie logistyki, dbając jednocześnie o wysoki standard jakości kształcenia poprzez wspieranie go dobrze funkcjonującym wewnętrznym systemem zarządzania jakością kształcenia.
Zapewnienie wysokiego poziomu merytorycznego kadry odbywa się też poprzez współpracę z pracodawcami i pozyskiwanie do procesu kształcenia specjalistów-praktyków posiadających doświadczenie zawodowe w przedsiębiorstwach sektora TSL.
Program studiów na kierunku logistyka składa się z 6 modułów. Pierwszy moduł zawiera przedmioty ogólnouczelniane odnoszące się do kompetencji społecznych i wiedzy ogólnej m.in.: filozofia z elementami etyki, podstawy socjologii, podstawy ekonomii, technologie informacyjne i komunikacyjne czy zasady BHP. Kluczowe treści kształcenia, w tym powiązane z praktycznym przygotowaniem zawodowym, realizowane są w ramach trzech modułów stanowiących pogrupowane przedmioty kierunkowe m.in: infrastruktura logistyczna, logistyka produkcji, ekologistyka, zarządzanie cyklem życia wyrobu oraz przedmioty specjalnościowe. Dwa moduły przygotowują studentów do napisania pracy dyplomowej oraz prowadzenia działalności zawodowej dzięki obowiązkowym praktykom.
Studia licencjackie z logistyki przygotowują do pracy w szeroko rozumianym sektorze zarządzania łańcuchem dostaw, transportem, magazynowaniem i dystrybucją towarów. Absolwenci tych studiów zdobywają wiedzę i umiejętności, które umożliwiają im efektywne planowanie, organizowanie i kontrolowanie przepływu towarów, informacji i zasobów w przedsiębiorstwach.
Prawidłowe funkcjonowanie procesów logistycznych, ekonomizacja działalności oraz wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań - to kluczowe elementy, które umożliwiają firmom zachowanie stabilnej pozycji na rynku oraz zwiększenie ich konkurencyjności.
Myślisz o pracy w branży logistycznej? Chcesz wyznaczać cele logistyczne przedsiębiorstwa i umiejętnie je osiągać? Wybierając wskazaną specjalność studiów wzbogacisz swoją wiedzę z zakresu logistyki oraz zarządzania łańcuchami dostaw, co pozwoli Ci na podjęcie pracy przedsiębiorstwach logistycznych oraz wszelkich jednostkach gospodarczych. Dodatkowo zdobędziesz biegłość w obszarze m.in: logistyki zaopatrzenia, zarządzania projektem logistycznym oraz grafiki inżynierskiej.
Nauczymy Cię jak:
- Funkcjonują procesy logistyczne w przedsiębiorstwach,
- Zarządzać projektem logistycznym,
- W jaki sposób kształtować modele współpracy z dostawcami i odbiorcami,
- Zarządzać procesami magazynowania,
- Używać systemów informatycznych zarządzania przedsiębiorstwem,
- Zarządzać przepływem materiałów i towarów w przedsiębiorstwie.
Chcesz wiedzieć w jaki sposób zarządzać procesami transportu oraz dystrybucji? Chciałbyś wiedzieć jak obecnie wyglądają procesy transportowe we wszystkich gałęziach transportu i wykorzystywane w nich systemy informatyczne? Studia na specjalizacji z zakresu transportu i spedycji są dla Ciebie!
Podczas studiów zapoznasz się z aktualna wiedzą z obszaru przewozu towarów oraz controllingu procesów logistycznych. Zdobyte uprawnienia oraz umiejętności pozwolą Ci rozpocząć karierę zawodową i podjąć zatrudnienie m.in.: w firmach transportowych i spedycyjnych oraz pozyskać wiedzę z zakresu zapewnienia ciągłości procesów transportowych.
Nauczymy Cię jak:
- Zarządzać flotą transportową,
- Optymalizować procesy transportowo-spedycyjne,
- Określać strategie transportowe,
- Minimalizować koszty w procesach transportowych,
- Zapewnić maksymalizację przepustowości dostępnej floty.
Doktor nauk o polityce, wieloletni pracownik spółek związanych z transportem kolejowym i samochodowym. Wykładowca na wielu polskich uczelniach, w szczególności na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, logistyka, marketing.
Doktor nauk ekonomicznych – specjalistka w zakresie finansów, bankowości, marketingu, zarządzania a także analizy i wyceny inwestycji. Praktyk zawodowy z 25-letnim doświadczeniem. Wieloletni wykładowca akademicki. Autorka blisko 20 publikacji naukowych i uczestniczka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych.
Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Absolwent m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w VUZF University w Sofii. Doktor honoris causa, przedsiębiorca, urzędnik samorządowy.
Pomorska Szkoła Wyższa
w Starogardzie Gdańskim
ul. Kościuszki 112/114
83-200 Starogard Gdański
woj. Pomorskie
Pomorska Szkoła Wyższa
w Starogardzie Gdańskim
to pierwsza uczelnia wyższa
na Kociewiu, która powstała
ponad 20 lat temu.
PSW prowadzi studia I i II stopnia
oraz podyplomowe i kształci studentów
na kierunkach: Administracja, Pedagogika,
Logistyka, Bezpieczeństwo wewnętrzne