Studia I stopnia (licencjackie)

Logistyka

Czesne już od 350 zł/msc
APLIKUJ NA STUDIA
Pobierz harmonogram płatności

Czas trwania studiów:
3 lata (6 semestrów)

Liczba specjalności
do wyboru:
2

Tryb studiów: niestacjonarne

Rejestracja:
tylko 5 minut!

Czego nauczysz się na studiach:

  • Jak rozpocząć karierę w branży logistycznej i jak wykorzystywać w pracy nabyte podczas studiów umiejętności.
  • Jak pracować z partnerami biznesowymi, zarządząć przepływem informacji, procesami zaopatrzeniowymi, oraz transportem i składowaniem.
  • Jak prognozować obrót towaru i przygotować się do podejmowania szybkich i trafnych decyzji.
  • Jak odpowiednio dobierać przewoźników i negocjować stawki przewozowe.
 
 
 

 

 

Opis kierunku "Logistyka"

Logistyka w Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gdańskim to kierunek studiów stanowiący wyodrębnioną część jednego obszaru kształcenia - nauk o zarządzaniu i jakości, realizowany w uczelni w sposób określony przez program kształcenia, w formie studiów niestacjonarnych,  na studiach pierwszego stopnia. Studia mają charakter praktyczny, co oznacza, że kształcenie odbywa się z uwzględnieniem takich modułów zajęć, form i metod kształcenia, które służą zdobywaniu przez studenta wiedzy teoretycznej oraz nabywaniu przez niego umiejętności i kompetencji praktycznych w toku całego kształcenia. Taka koncepcja kształcenia jest zgodna z misją i strategią rozwoju uczelni oraz wpisuje się w cele określone w strategii jednostki oraz w politykę zapewnienia jakości kształcenia. 

Koncepcja kształcenia na kierunku logistyka jest zgodna z potrzebami otoczenia społeczno-gospodarczego oraz lokalnego rynku pracy. Studia są ściśle powiązane ze współpracą z lokalnymi przedsiębiorstwami. Współpraca ta jest cechą wyróżniającą PSW. Kociewie jest znaczącym ośrodkiem średniej wielkości, w którym funkcjonują małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również duże zakłady produkcyjne, np. Polpharma S.A. Przedstawiciele tych podmiotów wchodzą w skład  Rady Interesariuszy PSW, która opiniuje wszelkie zmiany w zakresie kształcenia wskazując uwagi dotyczące doskonalenia programu oraz potwierdzania efektów uczenia się. Partnerzy PSW sugerują także najważniejsze potrzeby płynące ze strony rynku pracy. W ich siedzibach odbywają się ćwiczenia praktyczne, ich przedstawiciele uczestniczą również w organizowanych przez Uczelnię spotkaniach i warsztatach oraz w projektowaniu funkcjonujących na uczelni działań i rozwiązań. Koncepcja kształcenia na kierunku logistyka, zgodnie z misją Uczelni, kształci przede wszystkim na potrzeby regionu i kraju specjalistów przygotowanych do współuczestniczenia w rozwoju cywilizacyjnym społeczeństwa i zawodowego środowiska pracy logistyków, zapewniając przy tym kadrę akademicką posiadającą znaczący dorobek naukowy w dyscyplinach nauki o zarządzaniu i jakości, jak i z uwagi na praktyczny profil kierunku część kadry z doświadczeniem zawodowym w zakresie logistyki, dbając jednocześnie o wysoki standard jakości kształcenia poprzez wspieranie go dobrze funkcjonującym wewnętrznym systemem zarządzania jakością kształcenia.

Zapewnienie wysokiego poziomu merytorycznego kadry odbywa się też poprzez współpracę z pracodawcami i pozyskiwanie do procesu kształcenia specjalistów-praktyków posiadających doświadczenie zawodowe w przedsiębiorstwach sektora TSL.

Program studiów na kierunku logistyka składa się z 6 modułów. Pierwszy moduł zawiera przedmioty ogólnouczelniane odnoszące się do kompetencji społecznych i wiedzy ogólnej m.in.: filozofia z elementami etyki, podstawy socjologii, podstawy ekonomii, technologie informacyjne i komunikacyjne czy zasady BHP.  Kluczowe treści kształcenia, w tym powiązane z praktycznym przygotowaniem zawodowym, realizowane są w ramach trzech modułów stanowiących pogrupowane przedmioty kierunkowe m.in: infrastruktura logistyczna, logistyka produkcji, ekologistyka, zarządzanie cyklem życia wyrobu oraz przedmioty specjalnościowe. Dwa moduły przygotowują studentów do napisania pracy dyplomowej oraz prowadzenia działalności zawodowej dzięki obowiązkowym praktykom. 

Zasady rekrutacji

Co po logistyce?

Studia licencjackie z logistyki przygotowują do pracy w szeroko rozumianym sektorze zarządzania łańcuchem dostaw, transportem, magazynowaniem i dystrybucją towarów. Absolwenci tych studiów zdobywają wiedzę i umiejętności, które umożliwiają im efektywne planowanie, organizowanie i kontrolowanie przepływu towarów, informacji i zasobów w przedsiębiorstwach.

Wybierz specjalność dla siebie:

Logistyka w przedsiębiorstwie
Transport i spedycja

Prawidłowe funkcjonowanie procesów logistycznych, ekonomizacja działalności oraz wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań - to kluczowe elementy, które umożliwiają firmom zachowanie stabilnej pozycji na rynku oraz zwiększenie ich konkurencyjności.

Myślisz o pracy w branży logistycznej? Chcesz wyznaczać cele logistyczne przedsiębiorstwa i umiejętnie je osiągać? Wybierając wskazaną specjalność studiów wzbogacisz swoją wiedzę z zakresu logistyki oraz zarządzania łańcuchami dostaw, co pozwoli Ci na podjęcie pracy przedsiębiorstwach logistycznych oraz wszelkich jednostkach gospodarczych. Dodatkowo zdobędziesz biegłość w obszarze m.in: logistyki zaopatrzenia, zarządzania projektem logistycznym oraz grafiki inżynierskiej.

Nauczymy Cię jak:
- Funkcjonują procesy logistyczne w przedsiębiorstwach,
- Zarządzać projektem logistycznym,
- W jaki sposób kształtować modele współpracy z dostawcami i odbiorcami,
- Zarządzać procesami magazynowania,
- Używać systemów informatycznych zarządzania przedsiębiorstwem,
- Zarządzać przepływem materiałów i towarów w przedsiębiorstwie.

Chcesz wiedzieć w jaki sposób zarządzać procesami transportu oraz dystrybucji? Chciałbyś wiedzieć jak obecnie wyglądają procesy transportowe we wszystkich gałęziach transportu i wykorzystywane w nich systemy informatyczne? Studia na specjalizacji z zakresu transportu i spedycji są dla Ciebie!

Podczas studiów zapoznasz się z aktualna wiedzą z obszaru przewozu towarów oraz controllingu procesów logistycznych. Zdobyte uprawnienia oraz umiejętności pozwolą Ci rozpocząć karierę zawodową i podjąć zatrudnienie m.in.: w firmach transportowych i spedycyjnych oraz pozyskać wiedzę z zakresu zapewnienia ciągłości procesów transportowych.

Nauczymy Cię jak:
- Zarządzać flotą transportową,
- Optymalizować procesy transportowo-spedycyjne,
- Określać strategie transportowe,
- Minimalizować koszty w procesach transportowych,
- Zapewnić maksymalizację przepustowości dostępnej floty.

Program i struktura studiów

Do pobrania:  Efekty uczenia się

Pomorska Szkoła Wyższa  wspiera studentów w zakresie korzystania z infrastruktury w ramach kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W PSW kształcenie w formie zdalnej prowadzone jest w oparciu o usługę MS Teams. W Uczelni prowadzone są szkolenia, które służą odpowiedniemu przygotowaniu studentów do korzystania z narzędzi e-learningowych. Uczelnia oferuje studentom pomoc w postaci możliwości skorzystania z darmowego Internetu lub zainstalowania odpowiedniego oprogramowania. Studenci poza godzinami odbywania zajęć mogą, w celu napisania pracy zaliczeniowej (etapowej) czy pracy dyplomowej, korzystać z pracowni komputerowych znajdujących się w siedzibie Uczelni. Studia w Pomorskiej Szkole Wyższej odbywają się w trybie hybrydowym. Konwersatoria, zajęcia laboratoryjne oraz ćwiczenia warsztatowe odbywają się w siedzibie Uczelni. Zajęcia realizowane są również w siedzibach instytucji partnerskich. Budynek Uczelni jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach wsparcia w procesie uczenia się oraz w obszarze dobrostanu i  dbania o zdrowie psychiczne, studentki i studenci korzystać mogą ze specjalistycznych porad Akademickiego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Centrum Wsparcia Prawnego.

Zajęcia na kierunku "logistyka" prowadzą m.in.:

Wykładowca Pomorskiej Szkoły Wyższej

dr Robert Czerniak

Doktor nauk o polityce, wieloletni pracownik spółek związanych z transportem kolejowym i samochodowym. Wykładowca na wielu polskich uczelniach, w szczególności na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja, logistyka, marketing.

Wykładowczyni Pomorskiej Szkoły Wyższej

dr Elżbieta Ważna

Doktor nauk ekonomicznych – specjalistka w zakresie finansów, bankowości, marketingu, zarządzania a także analizy i wyceny inwestycji. Praktyk zawodowy z 25-letnim doświadczeniem. Wieloletni wykładowca akademicki. Autorka blisko 20 publikacji naukowych i uczestniczka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych.

Wykładowca Pomorskiej Szkoły Wyższej

dr hab. Marcin Kęsy,
prof. PSW

Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Absolwent m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w VUZF University w Sofii. Doktor honoris causa, przedsiębiorca, urzędnik samorządowy.

POTRZEBUJESZ DODATKOWYCH INFORMACJI?

Napisz do nas


* Pola wymagane

Administratorami Twoich danych osobowych jest Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim z siedzibą przy ul. Kościuszki 112/114,
83-200 Starogard Gdański, woj. Pomorskie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas danych lub chcesz zrealizować swoje uprawnienia z nim związane, skontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu e-mail: dziekanat@twojestudia.pl.

Pomorska Szkoła Wyższa
w Starogardzie Gdańskim
ul. Kościuszki 112/114
83-200 Starogard Gdański
woj. Pomorskie

tel. (58) 563 00 90email: info@twojestudia.pl

Pomorska Szkoła Wyższa
w Starogardzie Gdańskim
to pierwsza uczelnia wyższa
na Kociewiu, która powstała
ponad 20 lat temu.
PSW prowadzi studia I i II stopnia
oraz podyplomowe i kształci studentów
na kierunkach: Administracja, Pedagogika,
Logistyka, Bezpieczeństwo wewnętrzne

Wróć na
górę strony
Przejdź do treści